Wszechstronne zastosowanie różnych gatunków drewna

Sztuka drewna

Właściwości różnych rodzajów drewna

Każdy gatunek drewna ma określone właściwości, które sprawiają, że w budownictwie oraz meblarskie jest tak użyteczny. Warto poznać tajniki kryjące się za drzewami iglastymi i liściastymi, przede wszystkim dostępnymi w krajowych lasach. Które najbardziej sprawdzają się w celach konstrukcyjnych? Które łatwo można poddać obróbce? Które są najatrakcyjniejsze cenowo? Z których można wykonać wyjątkowe płoty drewniane, a które znacznie lepiej sprawdza się przy produkcji altan oraz tarasów?

Drewno jako surowiec wszechczasów

Jako producent płotów drewnianych od podszewki poznaliśmy materiał, jakim jest drewno. Znamy jego cudowne właściwości, parametry użytkowe, jak i zachwycamy się nienagannym wyglądem. Odnawialny, ekologiczny materiał ma ogromny, nieskończony potencjał. Użytkowany jest od najdawniejszych czasów. Powstało z niego niejedno schronienie, a dziś wykorzystywany jest do realizacji wielu efektownych projektów, wśród których prym wiodą drewniane płotki.

drewno sosnowe

Drewno sosnowe
dostępne drewno proste w obróbce

Popularny materiał drzewny chętnie wykorzystują cieśle oraz stolarze. Z sosny powstają płoty drewniane, meble, okna, drzwi.

Czytaj więcej
drewno świerkowe

Drewno świerkowe
dobre drewno konstrukcyjne

Bez wątpienia niejedna konstrukcja może powstać z drewna świerkowego, ze względu na jego łatwość w obróbce.

Czytaj więcej
drewno modrzewiowe

Drewno modrzewiowe
idealne na deski tarasowe

Bez wątpienia tworząc deski tarasowe z modrzewia, dokonuje się inwestycji na długie lata. To materiał bardzo trwały i odporny na uszkodzenia.

Czytaj więcej
drewno dębowe

Drewno dębowe
dobry materiał wykończeniowy

Szczególnie jest polecany do zastosowania wewnątrz pomieszczeń. Powstają z niego wyjątkowe parkiety, schody oraz antresole.

Czytaj więcej
drewno cedrowe

Drewno cedrowe
wykorzystywane do produkcji mebli

Choć nie jest to materiał, z którego mogą powstać płoty drewniane, idealnie nadaje się do tworzenia wyjątkowych mebli oraz skrzyń do przechowywania.

Czytaj więcej
drewno akacjowe

Drewno akacjowe
materiał na wyposażenie ogrodowe

Ze względu na swoją twardość i trwałość, drewno akacjowe można zastosować do stworzenia wyjątkowych mebli ogrodowych.

Czytaj więcej
drewno klonowe

Drewno klonowe
drewno na podłogi

Klonowe podłogi są jedyne w swoim rodzaju. Wykazują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym są atrakcyjne wizualnie.

drewno olchowe

Drewno olchowe
na konstrukcje wodne

W związku z tym, że ten materiał bardzo dobrze znosi zanurzenie w wodzie, mogą z niego powstać konstrukcje wodne, m.in. mosty bądź palisady nadbrzeżne.

Drewno bez tajemnic

Surowiec, jakim jest drewno stosuje się do budowy domów, mostów, wież. Doceniane są jego właściwości wytrzymałościowe, elastyczność, łatwość w obróbce, atrakcyjny wygląd. Drewno powszechnie jest wykorzystywane do produkcji mebli do użytku wewnątrz i na zewnątrz budynków. Powstają z niego pergole, kratki drewniane oraz wiele innych elementów małej architektury ogrodowej.