Pergole drewniane

Pergole drewniane

Oferujemy Państwu stabilne, trwałego i estetycznie wyglądające pergole drewniane. Starannie wykończona konstrukcja pełni funkcję ozdobną. Wykonanie z wysokiej jakości drewna umożliwia wykorzystanie jej w przestrzeni ogrodowej przez bardzo długi czas. Na uwagę zasługuje gruba rama i łuki, które wpływają na trwałość konstrukcji przez lata.

Starannie wykonane pergole drewniane

Ten rodzaj konstrukcji jest chętnie wybierany przez Klientów, ze względu na naturalny charakter drewna, pasujący do większości przestrzeni ogrodowych. Tradycyjna pergola wykonywana jest wyłącznie z drewnianych lameli, a to sprawia, że bez przeszkód przystosowuje się do zielonych terenów.

Drewniana pergola jest niezwykle trwała, ale pod warunkiem, że zostanie we właściwy sposób zabezpieczona przed czynnikami atmosferycznymi. Warto przez kilka pierwszych sezonów powtarzać zabiegi pielęgnacyjne, w celu utwardzenia konstrukcji. W późniejszym czasie, gdy zostanie porośnięta w całości roślinnością, nie będzie to po prostu możliwe. Nie należy martwić się, że po pewnym czasie płot lamelowy zacznie ciemnieć i szarzeń. Jest to naturalny proces wynikający ze zwiększonej wilgotności i stałego zacienienia. Pokryte roślinnością pergole i tak pozwalają osiągnąć niesamowite walory wizualne.

Pergole drewniane w różnych rozmiarach

Najczęściej przez naszych Klientów wybierane są konstrukcje o wysokości 210-225 cm. Niższe są nieco bardziej kłopotliwe w użytkowaniu, zwłaszcza, gdy zostaną mocno porośnięte roślinnością. Efektowna pergola powinna być wysoka, tak samo jak solidny płot drewniany.

Jeżeli chodzi o szerokość, standardowe, najwęższe modele mają ok. 90 cm. Istnieje jednak możliwość zamówienia konstrukcji dopasowanej pod względem wymiarów do indywidualnych potrzeb, a także do miejsca, gdzie chce się ją ustawić.

Wyjątkowa mała architektura w ogrodzie

Kratki drewniane, pergole oraz sztachety drewniane uznawane są za jedne z najpiękniejszych naturalnych elementów wyposażenia ogrodu. Niesamowicie aranżują przestrzeń, zapewniają wygrodzenie stref ogrodowych, a także pełnią funkcję ochronną i występują jako podpory dla roślin.

Jako producent płotów drewnianych, zachęcamy, aby wprowadzać te elementy małej architektury do przestrzeni ogrodowych. Efekt finalny przejdzie Państwa oczekiwania.