Palisady drewniane

Palisady drewniane

Palisady drewniane są fantastycznym wyborem do przestrzeni ogrodowej. Mają szerokie zastosowanie: umacniają skarpy, ścieżki i tarasy, ogradzają rabaty kwiatowe, obudowują oczka wodne i stawy, różnicują poziomy w ogrodzie. Przestrzeń dzięki nim zyskuje dekoracyjny charakter. Z łatwością uda się je wkomponować w aranżację niemal każdej zielonej przestrzeni.

Palisady drewniane w różnych wariantach do wyboru

W naszej ofercie znajdą Państwo drewniane płotki w różnych długościach i wielkościach przekroju. Ważne jest, aby materiał zabezpieczyć przed czynnikami atmosferycznymi, jak każdy element drewniany wprowadzany do ogrodu. Nie dojdzie do jego degradacji.

Podstawy wykorzystania palisady w ogrodzie

Zalecamy, aby pomiędzy elementami palisady nie było szczelin. Dzięki temu cała konstrukcja będzie stabilna, a między palikami nie będzie wyrastała trawa.

Jeżeli drewniane płotki mają oddzielać chodnik od trawnika, warto ustawić je w taki sposób, aby nie wystawały zbyt wysoko ponad trawę. Niska palisada pozwala na wygodniejsze koszenie przy obrzeżach, bez ryzyka uszkodzenia sprzętu.

Bardzo popularnym zabiegiem w ogrodzie jest ściółkowanie korą. Obszar taki należy ogrodzić, a proponowane płotki ogrodowe drewniane nadają się do tego idealnie. Warto jednak wykorzystać nieco wyższą konstrukcję. Ściółka nie będzie wydmuchiwana przez wiatr. Dotyczy to także powierzchni z wysypanymi kamieniami ozdobnymi.

Istnieje możliwość zastosowania pojedynczych segmentów palisady w ogrodzie. W tym przypadku należy jednak upewnić się, czy elementy zostały bardzo dobrze osadzone. Regularnie należy kontrolować ich stan.

Ciekawe wykorzystanie palisady w ogrodzie

Zastosowanie palisady w ogrodzie jest różnorodne. Można dzięki nim poprawić wizualny odbiór przestrzeni zewnętrznej.

Choć drewniane płotki najczęściej umieszczane są wzdłuż alejek ogrodowych, można je także wykorzystać do konstrukcji schodów. Wykończenie zewnętrznych schodów palisadą uchroni stopnie przed ziemią i pyłem, a całość będzie prezentowała się bardzo ciekawie. W podobny sposób można także skonstruować schody tarasowe.

Palisadą bardzo często umacnia się również skarpy. Mini płoty drewniane sprawdzą się także do stworzenia fontanny, skalniaka czy obrzeży otoczka wodnego.

Palisada ogrodowa pozwoli wydzielić kilka stref na terenie zewnętrznym. Pozwala wyraźnie wytyczyć granice w obrębie ogrodu, a jednocześnie wprowadza do niego ład i harmonię. Płot z drewna w połączeniu z palisadą komponuje się zawsze fantastycznie.