Kratki drewniane

Kratki drewniane

Kratki drewniane stanowią efektywny dodatek do ogrodowych i zewnętrznych przestrzeni. Można wykorzystać je również jako podporę pod rośliny i pnącza. W prosty sposób za ich sprawą można uatrakcyjnić taras, balkon, ogród. Zaaranżowana przestrzeń zewnętrzna staje się niezwykle wyjątkowa.

Kratki drewniane pomogą dopełnić ogród wertykalny

Od pewnego czasu bardzo dużą popularnością cieszą się ogrody wertykalne, gęsto porośnięte, z charakterystycznymi zielonymi ścianami. Intymna, sielankowa oaza potrzebuje jednak dodatkowego wsparcia, które są w stanie zapewnić drewniane kratki. Wspierają aranżację modnego i funkcjonalnego ogrodu wertykalnego, w którym można uciec od trosk i zmartwień.

Drewniane listwy wchodzące w skład kratek są idealnym miejscem do zawieszenia donic z kwiatami. Wykorzystać je można także do przygotowania zielonej ściany. Wystarczy zasadzić w ich pobliżu pnącza, które będą rozwijały się na kratkach. Opcji jest naprawdę wiele, potrzeba jedynie trochę kreatywności.

Kratki drewniane podkreślają piękno roślin

W rozbudowanej ofercie naszego sklepu znajdują się zarówno proste, jak i zakończone ozdobnymi łukami płoty drewniane. Kratki są wyjątkowymi elementem dekoracyjnym, jaki można wprowadzić do niemal każdego ogrodu. Stanowią także przedłużenie klasycznego ogrodzenia. Choć jest to dość niepozorny akcent, wprowadza do aranżacji finezję i lekkość.

Ażurowe panele stają się podporą pod bluszcze, winorośle, hortensje czy groszek pnący. Dzięki wykonaniu z drewna, podkreślają naturalną kompozycję. Kratki ogrodowe są efektowne i sprytnie dzielą przestrzeń na strefy.

Szeroki wybór kratek drewnianych

Wybierając kratki do swojego ogrodu, warto wziąć pod uwagę, jakie rośliny mają się w nim znaleźć. Należy pamiętać, że drewno bez zabezpieczenia ma ograniczoną trwałość. W związku z tym niezbędne jest wykonanie działań pielęgnacyjnych, aby płot drewniany prezentował się atrakcyjnie przez długi czas i nie poddawał się niszczeniu przez czynniki atmosferyczne i biologiczne.

Niezależnie, na jaki wariant kratek zdecydują się Państwo z naszej oferty, zachęcamy do zabezpieczenia ich farbą, bejcą lub olejem. Jako producent płotów drewnianych zachęcamy, aby wykonywać tę czynność w odniesieniu do każdej drewnianej konstrukcji.