Sztuka drewna

Drewno sosnowe

Producent płotów drewnianych

Drewno sosnowe

Zachwyca białą, żółto-białą lub czerwono-białą barwą. Po wystawieniu na działanie słońca, barwa staje się nieco bardziej intensywna. Widoczne sęki powodują, że sosna jest chętnie wybieranym materiałem do wielu realizacji. Jest przy tym miękka, lekka i łatwa w obróbce. Ze względu na dużą zawartość żywicy, materiał jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Właśnie dlatego jako producentów płotów drewnianych, rekomendujemy ten materiał na wysokiej jakości płoty drewniane. Ale oczywiście nie tylko.

Wady drewna sosnowego

Drewno sosnowe, pomimo tak wielu zalet, ma również niestety wady. Jedną z najpoważniejszych jest tendencja do pękania, pęcznienie oraz podatność na zarysowania. Źle znosi również kontakt z wodą, a pod wpływem promieniowania UV ciemnieje, jeżeli nie zastosowano prawidłowej impregnacji.

Szerokie zastosowanie drewna sosnowego

Jako producent płotów drewnianych dokładnie poznaliśmy możliwości drewna sosnowego. Są wręcz nieograniczone. Chętnie materiał ten wykorzystują cieśle oraz stolarze do produkcji mebli, drzwi, okien.

Z drewna sosnowego powstaje również wiele mebli do domu oraz do użytku w ogrodzie. Popularna jest także sosnowa galanteria drewniana, a my rekomendujemy płot ogrodowy drewniany, który spodoba się ze względu na trwałość i atrakcyjny wygląd przez bardzo długi czas.

W przemyśle drzewnym materiał, o którym tu mowa, służy do produkcji sklejek, wełny drzewnej oraz papieru.

Zalety drewna sosnowego

Z drewna sosnowego można przygotować meble niezależnie od stylu, w jakim wnętrze jest wykończone. Świetnie odnajdzie się w pomieszczeniach nowoczesnych, ale również rustykalnych. Wprowadza do wnętrza ciepło i przytulną atmosferę.

Jako producent płotów drewnianych doceniamy również funkcjonalność i wytrzymałość tego materiału. Jest on łatwy w obróbce, rośnie bardzo szybko, dlatego jego dostępność jest wręcz nieograniczona. Drewno sosnowe można strugać, szlifować oraz frezować, powstać mogą z niego nietypowe, fantazyjne kształty.

Sosna jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym dostępna w niezwykle atrakcyjnej cenie. Z powodzeniem można pozwolić sobie na bardzo zaawansowany płot drewniany, a koszt inwestycji i tak nie będzie aż tak bardzo wygórowany.