Sztuka drewna

Drewno modrzewiowe

Producent płotów drewnianych

Drewno modrzewiowe

Modrzew to wyjątkowy gatunek wśród drzew iglastych, ponieważ jako jedno z nielicznych, na zimę zrzuca igły. W sprzyjających warunkach, może osiągnąć wysokość nawet 45 metrów, przy średnicy pnia ponad 1 metr. Drewno jest doceniane za swoje właściwości użytkowe, o których poniżej.

Za co modrzew jest doceniany?

Duży udział procentowy kory (1/4 objętości drewna) powodują dostępność bardzo dużej ilości materiału do obróbki. Ze względu na wysoką zawartość żywicy, w stanie świeżym drewno jest niezwykle aromatyczne i ma widoczne kanały żywiczne.

Powszechne zastosowanie modrzewia

Gdy otrzymujemy zamówienie na modrzewiowy płot drewniany wiemy, że Klient oczekuje realizacji najwyższej jakości. Chce otrzymać luksusowy produkt, trwały i niezawodny przez lata. Jako producent płotów drewnianych, z wielką przyjemnością wykonujemy takie realizacje.

Modrzew ma jednak szerokie zastosowanie w budownictwie. Idealnie sprawdza się jako drewno tarasowe, konstrukcyjne oraz surowiec do produkcji stolarki okiennej. Ze względu na wysoką wytrzymałość na uszkodzenia, drewno modrzewiowe służy również do produkcji słupów i masztów, fragmentów konstrukcji dachów, a także wielu innych obiektów inżynieryjnych.

Drewno modrzewiowe w przemyśle drzewnym

W przemyśle meblarskim, z modrzewia wykonywane są meble, płyty wiórowe oraz okleiny. Najtwardszy i najbardziej odporny materiał sprawia, że niemal każda branża go docenia, także my, dlatego tworzymy wyjątkowe płoty drewniane.

Co ciekawe, nie tylko my doceniamy ten materiał tworząc płot drewniany, ale również artyści. Modrzew znajduje zastosowanie w malarstwie, ponieważ pochodząca z niego żywica jest wykorzystywana do produkcji farb i barwników. Samo drewno również może zastąpić płótno. Docenił to renesansowy malarz Rafael Santi. Czy zatem nasze drewniane płotki to arcydzieła? Zdecydowanie coś w tym jest, dlatego warto zamówić płot drewniany z modrzewia!

Zalety drewna modrzewiowego

  • Duża trwałość, co daje możliwość jego zastosowania na zewnątrz, jak i pod wodą
  • Niewielka skłonność do pęcznienia i pękania, co ułatwia suszenie
  • Łatwe odzyskiwanie pierwotnego kształtu

Wady drzewa modrzewiowego

  • Mogą pojawić się problemy ze skrętem włókien, powstawanie pęcherzy żywicznych oraz przemieszczaniem rdzenia
  • Wysoka cena materiału