Drewno kominkowe

Drewno kominkowe

Kupując dedykowane drewno kominkowe, można uzyskać wspaniały efekt długotrwałego płomienia ogrzewającego przestrzeń w budynku. W naszej ofercie można je kupić w bardzo atrakcyjnych, przystępnych cenach.

Działamy nie tylko jako producentów płotów drewnianych, ale także sprzedawca drewna

Kominek jest elementem użytkowym i dekoracyjnym, chętnie wprowadzanym do salonu, w celu nadania wyjątkowego klimatu. Pełni także funkcję ogrzewania w budynku. Aby urządzenie działało prawidłowo, trzeba wyposażyć się we właściwy opał do kominka.

Najpopularniejsze jest drewno kominkowe, będące jednocześnie odnawialnym źródłem energii. Paliwo jest przyjazne dla środowiska oraz dla zdrowia. Jako producent płotów drewnianych ogromną uwagę przykładamy do jakości produktów sprzedawanych naszym klientom. Nie tylko staramy się projektować, produkować oraz montować rewelacyjne płoty drewniane, ale chcemy dostarczać najlepszy opał dedykowany do kominków.

Drewno opałowe od lat stosowane jest w celach wytwarzania ciepła, na pewien czas zostało zastąpione węglem, ale dziś znów powraca do łask. Wszystko dlatego, że nie zatruwa środowiska, a w miejsce wycinanych drzew sadzone są nowe.

Drewno kominkowe z drzew liściastych

Jest to najpopularniejszy rodzaj, który jako producent płotów drewnianych szczerze polecamy. Drewno to nie zawiera dużej ilości żywicy, która w procesie spalania może powodować powstawanie trudnych do usunięcia plam.

Spalając drewno iglaste, należy spodziewać się bardzo dużego dymu, a to nie jest efekt pożądany przez każdego posiadacza kominka.

Drewno z drzew liściastych w procesie spalania powoduje powstawanie mniejszej ilości sadzy, a przez to kominek jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Gatunki liściaste wyróżniają się ponadto większą wartością opałową, w praktyce oznacza to, że palą się dłużej i generują większe ciepło. Najpopularniejsze są buk, dąb i grab, ze względu na swoją kaloryczność.

Na płoty sztachetowe drewniane gatunki iglaste, na drewno kominkowe gatunki liściaste

Znając specyfikę drewna oraz jego właściwości, można wykorzystać jego odmiany w konkretnych cenach. Płotki ogrodowe drewniane powstając z drewna iglastego są trwałe i niezawodne, natomiast na drewno kominkowe znacznie lepiej sprawdza się drewno liściaste

.