Sztuka drewna

Drewno dębowe

Producent płotów drewnianych

Drewno dębowe

Klasyka i piękno to najlepsze stwierdzenia opisujące drewno dębowe. Dęby rosną na Ziemi już od ponad 65 mln lat i są naprawdę długowieczne – przeciętny okres ich życia to aż 700 lat.

Charakterystyka drewna dębowego

Charakterystyczną cechą drewna dębowego są proste słoje o różnej wielkości, rozmieszczone nierównomiernie. Początkowo zabarwienie jest żółtobrązowe, ale z czasem staje się ciemnobrązowe. Dębina uznawana jest za materiał ciężki, twardy i średnio podatny na kurczenie. Zdecydowanym atutem jest łatwa obróbka, ale już proces polerowania nie jest tak prosty. Ogromna wytrzymałość tego materiału jest szczególnie ważna, gdy powstaje z niego podłoga.

Gdzie zastosowanie znajduje drewno dębowe?

Jako producent płotów drewnianych, zachęcamy, aby złożyć zamówienie na płot drewniany lamelowy. Ozdobna, ażurowa kartka wchodząca w jego skład sprawi, że płot z drewna zaprezentuje się w wyjątkowo atrakcyjny sposób.

Oprócz tego, że drewno dębowe pozwala stworzyć wyjątkowy płot drewniany lamelowy, chętnie wybierane jest do produkcji mebli oraz podłóg. Stosowane jest także do wytwarzania boazerii, która obecnie powraca do łask. Dębina jest również doceniana w szkutnictwie oraz stolarstwie. Uważana jest za jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów, dlatego świetnie sprawdza się do produkcji żaluzji i okiennic zewnętrznych. Często również powstają schody dębowe.

Zalety drewna dębowego

Szlachetny, elegancki, twardy i luksusowy materiał, jakim jest drewno dębowe doceniane jest od wieków. Piękne słoje i głęboki kolor robią niesamowite wrażenie. Powstający z niego płot drewniany lamelowy nie może przejść uwadze żadnego przechodnia.

Drewno dębowe jest łatwe w obróbce, a przy tym odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Wyróżnia się także odpornością na odkształcenia.

Wady drewna dębowego

Drewno dębowe nie lubi wody, wilgoci i wysokich temperatur, dlatego niezbędne jest jego prawidłowe zabezpieczenie, w celu wykonania trwałych mebli balkonowych, parapetów zewnętrznych czy blatów w łazience. Wymaga regularnej pielęgnacji oraz olejowania, w celu utrzymania pięknego wyglądu.

Aby stworzyć z dębu płot ogrodowy drewniany, trzeba również liczyć się z dość wysoką ceną całej inwestycji. Powstające jednak z tego materiału stoły, schody czy podłogi to inwestycja na długie lata, czasem warto więc wydać więcej i cieszyć się z nienaganności produktu.