Płot panelowy drewniany, czyli estetyka i funkcjonalność

Płot panelowy drewniany, czyli łączenie funkcjonalności z estetyką

Nowoczesne rozwiązania w grodzeniu posesji są obecnie na czasie. Największą popularnością cieszy się płot panelowy drewniany, który dba o bezpieczeństwo działki, a jednocześnie wygląda estetycznie.

Dlaczego warto zdecydować się na płot drewniany?

Drewno znakomicie wpisuje się w klimat modernistyczny, doskonale uzupełnia nowoczesną przestrzeń, dodając jej ciepła oraz ekologicznego wymiaru. Zdecydowanie drewno jest lżejsze od metalu i cieplejsze niż metal, zapewnia wszechstronną aranżację, która może się podobać.

Płot panelowy drewniany jest prosty w montażu, a dzięki odpowiedniej konserwacji posłuży przez bardzo długi czas. Jego atutem jest także atrakcyjna cena oraz bardzo duża dostępność.

Jakie cechy posiada nowoczesny płot panelowy drewniany?

Proste linie i płaskie cięcia to cechy charakterystyczne dla płotów drewnianych. W celu ich urozmaicenia, można zdecydować się na geometryczne frezowania. Płoty drewniane w takim wydaniu prezentują się gustownie i minimalistycznie, poziomo ułożone deski z delikatnymi prześwitami wyglądają bardzo ciekawie. Można również zamocować je pod kątem, a dzięki temu będą naśladowały formę żaluzji.

Ta forma ogrodzenia znakomicie współgra zarówno z klasyczną, jak i nowoczesną zabudową. Można zdecydować się na wariant pod względem stylistycznym i kolorystycznym harmonijnie dopasowany do balustrad balkonowych, ram okiennych czy innych drewnianych elementów znajdujących się w ogrodzie.

Z jakiego drewna wykonać płot panelowy drewniany?

Drewno stosowane na zewnątrz musi być odporne na zmienne warunki atmosferyczne, grzyby, pleśń oraz korniki. Należy zadbać o zakup materiału bez wad, odpowiednio dosuszonego i zaimpregnowanego. Inwestycja w nieodpowiednio przygotowane drewno sprawi, że płot ogrodowy drewniany bardzo szybko wybrzuszy się i zniekształci. Nie będzie stanowił ozdoby dla działki.

Ze względu na dostępność oraz atrakcyjną cenę, największą popularnością cieszą się płoty wykonane ze świerku, sosny oraz olchy. Trwałe są również dębina oraz wiąz, ale ich zakup wiąże się ze znacznie większymi kosztami. Najdroższą opcją jest drewno egzotyczne m.in. tatajuba oraz żywotnik olbrzymi.