Jak wybrać idealny płot drewniany do Twojego ogrodu?

Najlepszy płot drewniany do ogrody

Płot drewniany to podstawowa zapora chroniąca teren prywatny przed nieproszonymi gośćmi. Wręcz w przepisach budowlanych wskazuje się na obowiązek inwestycji w ogrodzenie. Na rynku dostępnych jest wiele drewnianych propozycji, z których możesz skorzystać. Jaki płot drewniany wybrać? Sprawdź!

Który płot drewniany najlepiej sprawdza się do odgrodzenia od sąsiadów i ulicy?

Aby uzyskać najwyższy komfort oraz prywatność, warto zainwestować w nietransparentny płot panelowy drewniany. Modułowa zabudowa z poprzecznie ułożonymi deskami sosnowymi lub świerkowymi, zapewnia zwarte ogrodzenie bez żadnych prześwitów. Zalecaną wysokością są 2 metry. Skutecznie można ochronić się dzięki temu przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów oraz sąsiadów.

Jeżeli chcesz uniknąć efektu tzw. twierdzy, płoty drewniane można wzbogacić o ażurowe, dekoracyjne elementy, umieszczone przy górnej krawędzi płotu.

Jaki płot ogrodowy drewniany najlepiej sprawdza się w polskich warunkach?

Z polskich działek powoli znikają ogrodzenia pełniące formę zapory. Coraz więcej jest inwestycji w płoty pełniące funkcję wyznaczenia terenu działki oraz ozdobienia posesji, wzorem amerykańskich przedmieść.

Chętnie przez Klientów wybierane są częściowo transparentne płoty. Można zdecydować się m.in. na drewniany płot ażurowy, który chroni działkę przed wiatrem, ale w żaden sposób nie przytłacza. Popularne są również płoty lamelowe.

W jaki płot z drewna warto zainwestować? Postaw na kratki drewniane

Kratki ogrodowe są wykonywane z desek i łączone nierdzewnymi wkrętami wbudowanymi w solidną ramę. Konstrukcja sprawdza się, jeżeli płot drewniany ma przede wszystkim pełnić funkcję podpory dla roślin pnących oraz młodych drzewek.

Zdecydować można się na płoty o prostej, geometrycznej formie prostokąta lub trapezu, jak i zakończone łukiem lub falą. Płoty w takim wydaniu są świetnym rozwiązaniem na wydzielenie konkretnych stref w ogrodzie. Może to być również tradycyjny płot składający się z sztachet drewnianych.

Najlepszy płot drewniany, czyli jaki?

Warto zdecydować się na płot, który pięknie komponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia ogrodu, jak i całym budynkiem. Dopasowując jego odcień do koloru altany, huśtawki czy ławek, można uzyskać spójną, zewnętrzną kompozycję.