Płot panelowy drewniany – zadbaj o swoją prywatność

Płot panelowy drewniany sposobem na prywatność

Jeszcze do niedawna frontowe części konstrukcji ogrodowych wykonywane były przede wszystkim z metalu lub kamienia. Obecnie trend zmienia się. Coraz więcej osób decyduje się w całości na płot panelowy drewniany. Dlaczego płot drewniany wraca do łask? Sprawdź!

Dlaczego płot ogrodowy drewniany jest dobrym wyborem?

Płoty sztachetowe drewniane lata temu cieszyły się bardzo dużą popularnością na polskiej wsi. Były wykonywane własnoręcznie przez właścicieli domów. Okazuje się, że konstrukcje wpisują się również w trend nowoczesnego budownictwa, ale w nieco innej formie. Dziś już mało kto decyduje się na własnoręczne tworzenie ogrodzeń, ale jako producent płotów drewnianych dostarczamy rozwiązania, z których każdy klient może skorzystać.

Drewno jest materiałem lżejszym niż kamień, a także cieplejszym w odbiorze niż metal. Umożliwia stworzenie konstrukcji o dowolnym wyglądzie, ze względu na łatwą obróbkę. Drewno w branży ogrodzeniowej i ogrodowej cieszy się bardzo dużą popularnością.

Co wyróżnia płot panelowy drewniany?

Dla fanów nowoczesnych rozwiązań architektonicznych przygotowane zostały wyróżniające się prostą linią oraz płaskim cięciem płoty panelowe. Poziomo ułożone deski są gustownym i minimalistycznym rozwiązaniem, które dodaje elegancji każdej przestrzeni zewnętrznej. Ciekawie prezentują się także deski mocowane pod kątem, naśladując formę żaluzji.

Forma ogrodzenia zawsze powinna współgrać z otoczeniem, stanowić jej dopełnienie. Płot panelowy drewniany idealnie komponuje się z budynkami nowoczesnymi, modernistycznymi oraz industrialnymi. Stylistycznie i kolorystycznie harmonizuje się z zieloną przestrzenią, której nie może zabraknąć wokół żadnego domu. Warto również ten sam materiał wykorzystać, aby stworzyć pergole, balustrady czy inne elementy architektury ogrodowej.

Jakie drewno wybrać na ogrodzie?

Materiał, z którego powstaje ogrodzenie musi być trwały. Drewno powinno być odporne na zmienne warunki atmosferyczne, grzyby, pleśń, a także korniki. Istotne jest, aby zdecydować się na materiał pozbawiony wad, odpowiednio osuszony. Nie ważne, czy wykonywane są niskie drewniane płotki czy płoty tarasowe drewniane. Drewno musi być odporne na czynniki zewnętrzne, aby konstrukcja nie uległa zniszczeniu po jednym sezonie.

Płoty drewniane najczęściej wykonywane są z gatunków krajowych. Ze względu na dostępność oraz atrakcyjną cenę, polecane są świerk, sosna oraz olcha. Bardziej trwała jest dębina oraz wiąz. Wyższa wytrzymałość oznacza również większe koszty inwestycji. Najdroższe jest drewno egzotyczne m.in. tatajuba czy żywotnik olbrzymi. Wymagają one jednak minimalnych zabiegów pielęgnacyjnych, w celu utrzymania ich atrakcyjnego wyglądu przez bardzo długi czas.

Płot panelowy drewniany w nowoczesnym ogrodzie

Płoty panelowe są rozwiązaniami łatwymi w montażu, dostępnymi w atrakcyjnych cenach. Pozwalają uzyskać efektowne ogrodzenie działki w krótkim czasie. Z powodzeniem ochronią przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów, osłonią przed wiatrem, a także zapewnią komfort, jaki daje prywatność.

Wybierając panelowy płot drewniany warto przede wszystkim pamiętać, aby dokonać inwestycji u renomowanego producenta ogrodzeń. Zapewniona jest dzięki temu wysoka jakość konstrukcji.