Płoty sztachetowe drewniane – czy warto?

Dlaczego warto zainwestować w płoty sztachetowe drewniane? 

Płoty sztachetowe drewniane są fantastycznym wyborem dla osób poszukujących lekkich i subtelnych konstrukcji. W nieinwazyjny sposób pozwalają oddzielić od siebie poszczególne strefy w ogrodzie. Ogrodzenie ma wiele zalet praktycznych, jak i dekoracyjnych.

Na co zwrócić uwagę wybierając płoty sztachetowe drewniane?

Płoty sztachetowe dostępne są w formie gotowych paneli, w wielu rozmiarach do wyboru. Różnią się wysokością, szerokością, rozstawem oraz kolorem. sztachety drewniane pozwalają stworzyć ogrodzenie, o jakim marzysz.

Każdy panel płotu sztachetowego składa się z dwóch poziomych rygli, do których przymocowane są pionowe sztachety. Oheblowane, mogą być na końcach zaokrąglone, spiczaste lub proste. Dostępne są w różnych wysokościach lub znajdować mogą się na tym samym poziomie na całej długości. Dodatkowym urozmaiceniem jest zastosowanie efektu fali: na zmianę jedna sztacheta wyższa, druga niższa.

Bardzo ważne jest, aby płot drewniany został wykonany z solidnego materiału. Nie należy decydować się na gatunki liściaste, ponieważ są zbyt miękkie. Najlepsza jest solidna, twarda i mocna sosna. Ważne jest, aby drewno zostało właściwie zaimpregnowane, najlepiej metodą ciśnieniową. Zyska pełną ochronę przed szkodliwymi czynnikami klimatycznymi. Każdą sztachetę należy zaimpregnować osobno, jeszcze przed skręceniem.

Płoty sztachetowe drewniane – zalety

Naturalność w każdym aspekcie

Producent płotów drewnianych podkreśla, że ogrodzenia tego typu są przejawem przywiązania do natury, chęci eksponowania tego, co najlepsze. Doskonale sprawdzają się na różnych terenach: prowincjach, jak i obszarach urbanistycznych.

Wiele rozmiarów do wyboru

Możliwość zamówienia płotu na wymiar sprawia, że uda się go dostosować do indywidualnych potrzeb. Odstępy pomiędzy sztachetami mogą być dokładnie takie, jakich oczekujesz. Zarówno mniejsze, jak i większe pozwolą odgrodzić się od wścibskich spojrzeń sąsiadów i przechodniów.

Niepowtarzalny charakter

Drewno przepięknie wygląda w połączeniu z zielonymi terenami. Stawiając na drewniane płotki, można uzyskać pewność, że aranżacja terenu zielonego będzie dopracowana, a przede wszystkim efektowna. Stawiając na takie ogrodzenie, ma się również nieograniczone możliwości w aranżacji przestrzeni.

Łatwy montaż

Z łatwością można zainstalować je na niemal każdym terenie. Do montażu potrzebne są proste narzędzia takie, jak młotek, wkrętarka i wiertarka.

Atrakcyjna cena

Płoty sztachetowe drewniane należą do najtańszych ogrodzeń. W zależności od gatunku drewna, metr bieżący można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Tym samym są one dostępne dla szerszej grupy klientów.

Co może przeszkadzać w płotach sztachetowych z drewna?

Inwestując w płot z drewna trzeba liczyć się z tym, że bez odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji, nie przetrwa. Drewno może gnić, podlegać deformacjom, a także rozwarstwiać się. Należy zabezpieczyć je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Niezbędne jest malowanie powierzchni, ponieważ kolor może płowieć pod wpływem działania słońca oraz niskich temperatur.

Płoty sztachetowe drewniane – podsumowanie

Koszty i prosty montaż płotów sztachetowych z drewna sprawiają, że są one częstym wyborem inwestorów. Przed zakupem należy jednak pamiętać o konieczności konserwacji i malowania powierzchni, w celu utrzymania drewna w bardzo dobrej kondycji.